23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk heykeline çelenk sunumu ile başladı.
       23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İlçemiz Kaymakamı Mesut Çoban Kazım Yılmaz İlkokulu öğrencilerini makamında kabul etti.
      23 Nisan Ulu­sal Ege­men­lik ve Çocuk Bay­ra­mı do­la­yı­sıy­la Datça Kay­ma­ka­mı Mesut Çoban 'ın kaymakamlık makamını tem­si­li ola­rak, Kazım Yıl­maz İl­ko­ku­lu 2 'inci Sınıf Öğ­ren­ci­si Ali Yıl­maz Binboğa ya devretti. Tem­si­li Kay­ma­kam Bin­bo­ğa ya 'a zi­ya­re­tin­de Sınıf Öğ­ret­me­ni Nuran Sey­lan ve Kazım Yıl­maz il­ko­ku­lu 3'üncü sınıf öğrencisi Kı­vıl­cım Ercin Taş ve 4'üncü sınıf öğ­ren­ci­si Ta­ma­ra Kutay eşlik etti.
       Kutlama programına Reşadiye Futbol sahasında devam edildi.  Programa Datça Kaymakamı Mesut ÇOBAN, Garnizon Komutanı Erdim Fahri ZEREN Belediye Başkanı A.Gürsel UÇAR,  Cumhuriyet Savcısı Mustafa Burak OKURER, İlçe Emniyet Müdürü Raşit ÖZKAN, İlçe Jandarma Komutanı, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmanın yapılması, şiirlerin okunması ve gösterilerin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında spor, resim, şiir, satranç ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilmesinin ardından program sona erdi.